Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan By De Ley
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Rob Foster
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|||
Entity
BUNC
BUNC
non-NZ |
Crew
#1
BUNC
Coached by: John Pressler
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan By De Ley
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Tom Moore
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Allen Loomb & Wayne Asplin
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Dave Campbell & Julia Kelly
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Steve Brine
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
|
|||
Entity
BUNC
BUNC
non-NZ |
Crew
#1
BUNC
Coached by: John Pressler
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Rob Foster
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott
|
Social