Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CGGX
CGGX
non-NZ |
Crew
#1
CGGX
Coached by: Caroline Pijpers & Mel Greck
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Charlotte Robb (stroke), Phoebe Collier, Alyana du Fresne, Ruby Hawley-Wedd + Bella Stevenson-Watt (cox)
Coached by: Tyler Scott
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Nikki Cryer
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Andrew Ede
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
CGGX
CGGX
non-NZ |
Crew
#2
CGGX
Coached by: Caroline Pijpers & Mel Greck
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CGGX
CGGX
non-NZ |
Crew
#1
CGGX
Coached by: Caroline Pijpers & Mel Greck
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Charlotte Robb (stroke), Phoebe Collier, Alyana du Fresne, Ruby Hawley-Wedd + Bella Stevenson-Watt (cox)
Coached by: Tyler Scott
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Ocean Teare (stroke), Emillie Beamsley-Dick, Skye Campbell, Lily-Anne Meyler + Pearl Thomson-Yip (cox)
Coached by: Dave Campbell & Julia Kelly
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Gabrielle Peach
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#3
PORC
Coached by: Peter Craig & Sally Rose
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Nikki Cryer
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Andrew Ede
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Brent Dunshea
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Nick Tonkin
|
Social