Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Dominic Wilkinson (stroke), Christopher Simonds, Theodore Thomson, Nicholas Scarborough + William Sheppard (cox)
Coached by: Chris Goudie & Norman Sharpe
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Dominic Wilkinson (stroke), Christopher Simonds, Theodore Thomson, Nicholas Scarborough + William Sheppard (cox)
Coached by: Chris Goudie & Norman Sharpe
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Hannah Pointon
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Teare
|
Social