Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Tracey Bates (stroke), Elizabeth Rine, Georgia McConchie-Murray, Elizabeth Pittman + Rosa Christensen (cox)
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Lani Gallagher (stroke), Nierensche Perese-Kuil, He Mari Simon, Phillippa Murphy + Daniel King (cox)
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Christie Davis & Liam Avery
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus & Hannah Bailey
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: David Littlejohn
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mathew Jensen
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: David Neuhaus & Hannah Bailey
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Matt Lawson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Tracey Bates (stroke), Elizabeth Rine, Georgia McConchie-Murray, Elizabeth Pittman + Rosa Christensen (cox)
Coached by: Joe O'Neill
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Christie Davis & Liam Avery
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Lani Gallagher (stroke), Nierensche Perese-Kuil, He Mari Simon, Phillippa Murphy + Daniel King (cox)
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
Social