Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Christie Davis & Liam Avery
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Leen Gorissen
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Nikki Cryer
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Nikki Cryer
|
|||
Entity
UQBC
UQBC
non-NZ |
Crew
#1
UQBC
Coached by: Peter Toon
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Christie Davis & Liam Avery
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|||
Entity
UQBC
UQBC
non-NZ |
Crew
#1
UQBC
Coached by: Peter Toon
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Brent Dunshea
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Coached by: Chris Williams
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Leen Gorissen
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Natysha Hubbard
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Graham Smith & Leann Plummer
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Dave Campbell & Julia Kelly
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Nikki Cryer
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#12
WESC
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Tom Moore
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Dave Campbell & Julia Kelly
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Nikki Cryer
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: WKDS
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Social