Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Andrea Fick (stroke), Sophie Egnot-Johnson, Hannah Retimana, Courtney Katterns + Maddison Marshall (cox)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Emma Leaming (stroke), Grace Michie, Eleanor Griffiths, Amie Meadowcroft + Valentina Rosenbaum Raynish (cox)
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Tony Nelson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Anthony Berkers
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Emma Williams (stroke), Emma Wellington, Tatyana Kooznetzoff, Phoebe Pottinger + Charlotte Dunne (cox)
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: HOWI
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Andrea Fick (stroke), Sophie Egnot-Johnson, Hannah Retimana, Courtney Katterns + Maddison Marshall (cox)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Emma Leaming (stroke), Grace Michie, Eleanor Griffiths, Amie Meadowcroft + Valentina Rosenbaum Raynish (cox)
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Duncan Grant
|
Social