You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: Sam Jackson
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Rodney Stephens
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Andrew Bird
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Warrick Fowlie & Pat Nichol
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Catherine Duffin & Connor Moore
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: John Lawrence
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald & William Fahey
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#3
GISC
Coached by: Peter Simmons
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Keeley Farrell & Alan Ward
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#33
WESC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Rob Ryan & Georgia Evans
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Tufi Sele & Ella Greenslade
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Hopper Kelly-Smith & Tufi Sele
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#6
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#2
AKGC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Campbell
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Brent Dunshea
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Jared Capon & Leann Plummer
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Tim Parker
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Alan Ward
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#53
AKLC
Coached by: HOWI
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#6
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: HOWI
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Mark Norman & David Lindstrom
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Daniel Ward
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley & Pedro Figueira
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Karen Verwey & Robin Crooks
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson & Tom Moore
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Ethan Blight
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Freyja Rowley (stroke), Charlotte McQuade-Wright, Amy Charman-Moore, Roz Ahearn + Henry Ahearn (cox)
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Daniel Ward
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Campbell
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Peter Fraser & Matt Kavanagh
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Marc Paynter & Nick Tonkin
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#12
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Geoff Perry
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Tufi Sele & Ella Greenslade
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Sandy Stuart & Mel Schroeder
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Paul Clinton
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Amy Stevenson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Alan McLean & Nick Hanna
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Philippa Baker-Hogan
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Judith Hamilton And Abbey Roberts & Peter Fraser
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Jasper Jenkins-Mananov (stroke), Bradley Fifita, Tyler Wright, Charlie Ludbrook + Charles Finlayson (cox)
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Sam Stewart
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Catherine Duffin & Fergus Murray
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
||||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Josh Wedlake
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMB
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Chris Goudie & Alastair MacIntosh
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Daniel Ward
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Kirsty Dunhill
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: HOWI
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Brett Henry
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#3
WTLG
Coached by: Claire Harrison
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Bradyn Watson
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Jared Capon & Leann Plummer
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & David Lindstrom
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili & Daniel Ward
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Ben
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
Coached by: Marc Paynter & Nick Tonkin
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Social