Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Amy Stevenson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Rebecca Green
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Ben Board
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Amy Stevenson
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Alan McLean & Nick Hanna
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Carina Burgess & David Mackintosh
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Alan McLean & Nick Hanna
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Ben
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith & Kim O'Neill
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Alan McLean
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Amy Stevenson
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Alan McLean
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#3
QMAR
Coached by: Alan Ward
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Ben
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith & Kim O'Neill
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Carina Burgess & David Mackintosh
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Alan McLean
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Ben Board
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Carina Burgess & David Mackintosh
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Gillian Blue
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Keeley Farrell & Alan Ward
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Brent Dunshea
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Tonkin
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Amy Stevenson
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Alan McLean & Nick Hanna
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Kim O'Neill
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Philippa Baker-Hogan
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Alan McLean & Nick Hanna
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#3
STMW
Coached by: Kim O'Neill
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Dylan Swain & Rebecca Green
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Social