Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Alex Hynds (stroke), Raumati Meihana, Emily Swiatek, Claire Hollingworth, Emily Lott, Georgia Grigor, Emma Sampson, Mia Dobbe + Sophia Chiang (cox)
Coached by: Peter Mason & Guy Williams
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Ariane Smith (stroke), Phoebe Burling, Ashlee Ennis, Elise McKenzie, Stella Janissen, Kendall Tozer, Ana McCulloch, Aoife Taylor + Aine Taylor (cox)
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Charlotte Connor (stroke), Sophie Davies, Daisy Forsythe, Mila Brennan, Emilia Schulday, Ava Stevens, Sarah Bell, Jade Fon + Georgia Batten (cox)
Coached by: EGGS
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Sabina Lacson (stroke), Anais Lucas, Emily Sadler, Skye Campbell, Ruby Ripley, Ruby Abraham, Jasmine Cooke, Tyla Le Prou + Caleb Wilson (cox)
Coached by: Nick Tonkin
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Charlotte McKinlay (stroke), Catherine Pearce, Maddie McLean, Madison Gundry, Lydia MacLean, Maggie O'Leary-Noyer, Charlotte Robb, Chloe Lennox + Jack Monckton (cox)
Coached by: Tyler Scott & David Lindstrom
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Jemma Couillault (stroke), Olivia Maxwell, Grace Michie, Alana Sullivan, Charlotte Blakey, Ruby Cotter, Grace Johnstone, Sacha Sampson + Fanni Meron (cox)
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Ella Thomson (stroke), Keelee Hoskin, Kathryn Haydock, Clare Milne, Rebecca Leigh, Tayla Stewart, Marin Kittaka, Amelia Barrell + Lauren Gibb (cox)
Coached by: Norm Charlton & Kirsty Dunhill
|
Social