Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: David Mackintosh & Carina Burgess
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Helaena Ranson (stroke), Jade Perry, Hannah Falconer, Francesca Vegas + Alyssa Sherry-Middlemiss (cox)
Coached by: Karen Verwey & Janey Wackrow
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#31
HAMC
Coached by: Ryan Wilde
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Olivia Hofer & Rob Ryan
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & David Lindstrom
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: David Mackintosh & Carina Burgess
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & David Lindstrom
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Ethan Blight
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: BARA
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Lucy Fullerton-Smith (stroke), Abby Bartels, Sophie Chisholm, Veronica Bagley + Victoria Chanwai (cox)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: EGGS
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Georgia Clapcott (stroke), Sophie Reeves, Isobel Eliadis-Watson, Rosanna Bedford + Meg Scrimgeour (cox)
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Nikki Cryer & Maya Williams
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#27
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#33
AKLC
Coached by: DIOC
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith & Kim O'Neill
|
Social