Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
Boat: Lyvania
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
Boat: Balaena B
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'Neill
Boat: Waitaha
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Alice Denyer
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Tracey Gardiner
Boat: Lyvania
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Joe O'Neill
Boat: Balaena B
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Alice Denyer
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Matt Lawson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#22
NSHC
Boat: Skate Millar
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: Leigh Brown & Liam Kitchin
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Catherine Duffin
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Joe O'Neill
Boat: Waitaha
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Alice Denyer
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Bailey Walters & Hannah Pointon
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Ally Bennett
Boat: Tureis
|
Social