Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Jane Detwiler
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Andrew Crosland
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|||
Entity
SGSX
SGSX
non-NZ |
Crew
#2
SGSX
Coached by: Kim Mackney & Allan Phillips
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Marc Paynter
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: Leigh Brown & Max Calvert
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
SGSX
SGSX
non-NZ |
Crew
#1
SGSX
Coached by: John Russell & Allan Phillips
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Jane Detwiler
|
|||
Entity
SGSX
SGSX
non-NZ |
Crew
#1
SGSX
Coached by: John Russell & Allan Phillips
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Ella Pudney
Boat: Camilla
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Dave Williamson
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn & Sam Cummins
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
Boat: Tupuola
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Marc Paynter
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#3
WLCO
Coached by: Sean Durkin
|
|||
Entity
BGMX
BGMX
non-NZ |
Crew
#1
BGMX
Coached by: Chipper Colvin
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Alice Denyer
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Liam Avery & David Carr-Smith
Boat: Andrew Crosland
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dave Williamson
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
|
|||
Entity
BGMX
BGMX
non-NZ |
Crew
#2
BGMX
Coached by: Chipper Colvin
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sam Waghorn & Sam Cummins
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGSX
SGSX
non-NZ |
Crew
#2
SGSX
Coached by: Kim Mackney & Allan Phillips
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Charles Haggie
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Samuel Jackson & Giacomo Galano
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Philippa Baker-Hogan & Gus Berghan
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
Coached by: Leigh Brown & Max Calvert
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Waipahihi
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#32
WESC
Coached by: Alice Denyer
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
Social