Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Paul Clinton
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
MTAL
Coached by: John Cook & Alex Kite
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: Glenn Barwick
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Marc Paynter
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Adrian Riepen
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Adrian Riepen
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Rex Jones & Barry Banks
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Dave Williamson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#22
WESC
Coached by: Glenn Barwick
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Rex Jones & Barry Banks
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mark Clemo
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Louise Beaumont
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Adrian Riepen
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#32
MTAL
Coached by: John Cook & Alex Kite
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Paul Clinton
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#21
WESC
Coached by: Glenn Barwick
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Paul Clinton
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Marc Paynter
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Dave Williamson
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Rex Jones & Barry Banks
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#51
AKLC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Dave Williamson
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#12
NSHC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Alastair MacIntosh
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Adrian Riepen
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#52
AKLC
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#2
PORC
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
MTAL
Coached by: John Cook & Alex Kite
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#11
NSHC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Megan Glenn & Chris Thorsen
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Jason Theobald
|
Social