Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Christie Davis
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Jean-Paul Lassale & Alan McLean
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Amy Stevenson
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Grader Howells
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#12
WESC
Coached by: Amber Fordham & Erica Van Der Zanden
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble Flint & Issie Warner
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Graham Smith & Leann Plummer
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Coached by: Paul Smart & Liam Watters
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Berny Fischer
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Grader Howells
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble Flint & Issie Warner
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Caspar Hammond & Zoe Stevenson
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Graham Smith & Leann Plummer
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#2
MACL
Coached by: Nick Chamberlain
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Jean-Paul Lassale & Alan McLean
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#22
CAMC
Coached by: Janey Wackrow & Amy Stevenson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#12
WESC
Coached by: Amber Fordham & Erica Van Der Zanden
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Paul Smart & Liam Watters
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Nick Chamberlain
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Alex Hyland & Lewis Green
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Robin Crooks
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
Coached by: Grader Howells
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Natysha Hubbard
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Jean-Paul Lassale & Alan McLean
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland & Lewis Green
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#2
SAMU
Coached by: Rachel Gamble Flint & Issie Warner
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Christie Davis
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Maurice Maxwell
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Graham Smith & Leann Plummer
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Steve Brine & Natysha Hubbard
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sam Goldstine
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Rick Grobecker & Rex Jones
|
Social