Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Cambridge Town Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#11
HAMC
Coached by: Sarah Templeton
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Brent Dunshea
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Mike Tolhurst
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#21
NSHC
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt & Tom Clark
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Christie Davis & Liam Avery
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Nikki Cryer
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Coached by: Dave Dudley
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#21
CAMC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Lewis Green & Alex Hyland
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Graham Smith & Leann Plummer
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Mike Tolhurst
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Nikki Cryer
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Natysha Hubbard
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Jodi Haskell
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Gabrielle Peach
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Tom Moore
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Alex Hyland & Lewis Green
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Coached by: Rachel Gamble Flint
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Caspar Hammond
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Natysha Hubbard
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Gabrielle Peach
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
|
Social