Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Ashlea Quirk & Leann Plummer
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Zoe Stevenson & Caspar Hammond
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Lauren Tilson & Kim Dowden
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr & Alex Hazlett
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Georgia Richardson (stroke), Sophie Ireland, Josephine Hernon, Emily Kippenberger + Leila Bonetti (cox)
Coached by: Ash Bright & Courtney McCormick
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Paris Smyth (stroke), Jessica Wilson, Irina Kishi-Rychkova, Maddie Anglesey + Manaaki Maki-Midwood (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Olivia Hofer
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Michele Munro
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Lauren Tilson & Kim Dowden
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Paris Smyth (stroke), Jessica Wilson, Irina Kishi-Rychkova, Maddie Anglesey + Manaaki Maki-Midwood (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Scott Pink, Sean Birdling
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Peter Craig
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Norm Charlton & Anthony Berkers
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Ashlea Quirk & Leann Plummer
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hanne Mellsop
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Zoe Stevenson & Caspar Hammond
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Olivia Hofer
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Georgia Richardson (stroke), Sophie Ireland, Josephine Hernon, Emily Kippenberger + Leila Bonetti (cox)
Coached by: Ash Bright & Courtney McCormick
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ella Marr & Alex Hazlett
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
Coached by: Paul Riedel
|
Social