Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Connor Hislop-Donaldson (stroke), Alex Tooman, Mandela McKree-Jansen, Lachlan Pearce + James Chapman (cox)
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Leo Booth (stroke), George Wilson, Joshua Bailey-Montgomery, Archie Bruning + Charlie Williams (cox)
Coached by: Herb Stevenson
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Gordon Trevett
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Liam Avery
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Connor Hislop-Donaldson (stroke), Alex Tooman, Mandela McKree-Jansen, Lachlan Pearce + James Chapman (cox)
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Gordon Trevett
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMB
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#11
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Peter Mason & Geoff Perry
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Max Calvert
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Leo Booth (stroke), George Wilson, Joshua Bailey-Montgomery, Archie Bruning + Charlie Williams (cox)
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Terry Dolan
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Crue Ellis-Williams (stroke), Jasper Jenkins-Mananov, Tyler Wright, Sam Power + Flynn Mitchell (cox)
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Liam Avery
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Tom Ferguson & Eric Verdonk
|
Social