Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
BTH*
BTH*
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTH*
Composite crew. Coached by: Maxine Drabble & Craig Bocock
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
Boat: Geoff Barnes
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
MACL
Coached by: Nick Chamberlain
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Paul Clinton
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Rachel Gamble-Flint
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Steve Brine & Natysha Hubbard
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Niamh McHugh & Mike Burrell
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Robin Crooks
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Bianca Thomas & Ben Kirsop
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
MACL
Coached by: Nick Chamberlain
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Niamh McHugh & Mike Burrell
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Gabrielle Peach
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#2
WTLG
Coached by: Ella Campbell
Boat: Rob Wylie
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Bianca Thomas & Lewis Hollows
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Steve Brine & Natysha Hubbard
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Robin Crooks
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Jared Capon & Lisa Weight
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#3
BARA
Coached by: Niamh McHugh & Mike Burrell
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Lewis Hollows & Ben Kirsop
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BTH*
BTH*
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTH*
Composite crew. Coached by: Maxine Drabble & Craig Bocock
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
Boat: Geoff Barnes
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow & Rachel Gamble-Flint
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Bianca Thomas & Ben Kirsop
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
Coached by: Niamh McHugh & Mike Burrell
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns, Jarod Fleming
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Chloe Wright (stroke), Jenna Brangwynne, Sarah Laban-Ten Dam, Nina Turner + Camille de Ripainsel (cox)
Coached by: Paul Clinton
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brendon Grey
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Jessica Hamlin
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alex Brown
|
Social