Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Eric Verdonk
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
Boat: Vlado
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: David Neuhaus
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Liam Avery
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Rafe Stanford Meisl
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Eric Verdonk
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
Boat: Vlado
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Rafe Stanford Meisl
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Sean Birdling, Scott Pink
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Duncan Grant
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Geoff Perry
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Eric Verdonk
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
MACL
Coached by: Michael Hasselbach
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: David Neuhaus
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Geoff Perry
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
SCOT
Coached by: Liam Avery
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Eric Verdonk
|
|||
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TAUP
Coached by: Saskia Riedel & Paul Riedel
|
Social