Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HAUR
[HKIC]
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HAUR
[HKIC]
Coached by: Jeremy Cryer
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BTHC
[BPCC]
Coached by: Ted Phelps & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[SJHM]
Coached by: Alex Andersen
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Tom Ferguson & Mike Tolhurst
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BTHC
[BPCC]
Coached by: Ted Phelps & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
COMC
[STLN]
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
Coached by: Tim Nelson & Max Calvert
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#3
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Axel Dickinson
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Megan Glenn & Anthony Berkers
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
COMC
[ROSE]
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Tom Clark
|
Social