Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKD*
WKD*
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKD*
[WKOC]
Composite crew. Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Arabella Barrio Frojan (stroke), Caitlin Moriarty, Hannah Maullin, Maddison McGuire + Katherine-Rose Axtell (cox)
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Janey Charlton
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
COMC
[STLN]
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAK
[WHAC]
Coached by: Steve Brine & Gary McAdams
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
Coached by: Liam Kitchin
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTC
[ROTL]
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
STCU
STCU
Auckland |
Crew
#1
STCU
Coached by: Angus Campbell
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Jeff Johnson & Levi Grimmer
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Arabella Barrio Frojan (stroke), Caitlin Moriarty, Hannah Maullin, Maddison McGuire + Katherine-Rose Axtell (cox)
Coached by: Rachel Gamble-Flint & Janey Charlton
|
|||
Entity
WKD*
WKD*
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKD*
[WKOC]
Composite crew. Coached by: Pat Peoples
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAK
[WHAC]
Coached by: Steve Brine & Gary McAdams
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Jeff Johnson & Levi Grimmer
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
COMC
[STLN]
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
Coached by: Liam Kitchin
|
|||
Entity
STCU
STCU
Auckland |
Crew
#1
STCU
Coached by: Angus Campbell
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTC
[ROTL]
Coached by: Tom Clark
|
Social