Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Tom Ferguson & Mike Tolhurst
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[SJHM]
Coached by: Martyn Oleary
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BTHC
[BPCC]
Coached by: Ted Phelps & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
COMC
[STLN]
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAC
[TRID]
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMB
[WKOC]
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TPOC
[TAUP]
Coached by: Janette Newth
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTC
[JPCR]
Coached by: Tom Clark
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
COMC
[STLN]
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[SJHM]
Coached by: Martyn Oleary
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAC
[TRID]
Coached by: Chick Hammond & Peter Olifiers
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BTHC
[BPCC]
Coached by: Ted Phelps & Marcus Grimmer
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Tom Ferguson & Mike Tolhurst
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TPOC
[TAUP]
Coached by: Janette Newth
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTC
[JPCR]
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMB
[WKOC]
|
Social