Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jared Barry
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Anton Andres & Mike Tolhurst
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[SJHM]
Coached by: Sean Birdling & Alex Andersen
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
Coached by: Brenna Baker
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMB
[WKOC]
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Sandy Stuart & Thomas Fraser
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Anton Andres & Mike Tolhurst
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKOC
[SJHM]
Coached by: Sean Birdling
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Anton Andres & Mike Tolhurst
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Finlay Sherlock-Ludlow
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMB
[WKOC]
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Anton Andres & Mike Tolhurst
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[SJHM]
Coached by: Sean Birdling & Alex Andersen
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Sandy Stuart & Thomas Fraser
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
Coached by: Brenna Baker
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Jared Barry
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKOC
[SJHM]
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMB
[CAMC]
Coached by: Sandy Stuart & Thomas Fraser
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
HOWI
[AKLC]
|
Social