Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday Jessica Hamlin & Mike Tolhurst
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAK
[WHAC]
Coached by: Steve Brine & Gary McAdams
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#2
COMC
[STLN]
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Jarod Fleming
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Jeff Johnson & Levi Grimmer
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMB
[CAMC]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#2
COMC
[STLN]
Coached by: Gideon Lessing
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMB
[CAMC]
Coached by: Michele Munro & Bailey Walters Josh Toa
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SCOT
SCOT
Wellington
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
SCOT
[STAC]
Coached by: David Carr-Smith & Nikki Cryer
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday Jessica Hamlin & Mike Tolhurst
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Jeff Johnson & Levi Grimmer
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAK
[WHAC]
Coached by: Steve Brine & Gary McAdams
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Jarod Fleming
|
Social