Event Sponsor
Day sheets: Christmas Regatta
These are the day sheets for the 2022 Christmas Regatta.
click a filter below to remove it
Friday, 16th December 2022
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 17th December 2022
Race 175 (C) @ 11:26: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Bianca Martin & Bella Martin
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Craig Rodger & Jenna-Lee Markgraaff Brylee Deacon
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#4
AWGC
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Camille Dignadice & Anneka Calder
|
Race 176 (D) @ 11:31: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: Caspar Hammond & Jenna Ensil
Boat: B-Gillian Trotman
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Teare & Jonathan Debbage
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
Angelique Ashton-Powell (stroke), Renee le Clerc Powell, Brooke McAsey, Milli-Ana Powell + Mischy Disu (cox)
Coached by: Chris Williams & Stewart Widger
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
GLDW
[SGEC]
Coached by: Hayden Shaw & Danielle McComish
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Annabelle McRobie
|
|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Coached by: Camille Dignadice & Anneka Calder
|
Race 177 (E) @ 11:36: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Tim Nelson & Sian Lovelock
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#31
WESC
Coached by: Holly Chaafe
Boat: Alasdair McGeachie (M)
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Sarah Houston-Eastergaard & Eddie Aitchison
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Jo Mackie & Megan Glenn
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Heidi Oliver
|
|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Tony Edmondson
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#2
SKEC
Coached by: Maddie Donely & Lewis Green
|
Race 179 (G) @ 11:46: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Hasan Pathan
Boat: Nicky Coles (M)
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
GLDW
[SGEC]
Coached by: Hayden Shaw & Danielle McComish
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#21
NSHC
[WTLG]
Pippa Farrington (stroke), Sophia de Felice, Evangeline McHardy, Olivia Retimana + Chase Templeman (cox)
Coached by: Olivia Swann & Kim Dowden
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Chris Jones
|
Race 180 (H) @ 11:51: Heat 6 | ||
---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Lewis Green
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Rose Holden
Boat: Kahu
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Olivia Adams
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Heidi Oliver
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
|
Race 181 (I) @ 11:56: Heat 7 | ||
---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Deb Rowe
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Lauren Davies (stroke), Te Atakura Potaka-Osborne-Milner-Skudder, Mae Emmett, Fiana Tweeddale + Morgan Wood (cox)
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
MACL
[SGEC]
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Sarah Houston-Eastergaard & Eddie Aitchison
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
WKOC
[HAMG]
Coached by: Karl Manson
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[HAMG]
Coached by: Karl Manson
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Ruby Lewis
|
Sunday, 18th December 2022
Race 308 (A) @ 11:47: B Final | ||
---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Bianca Martin & Bella Martin
|
|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Alya Mexted
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Ruby Lewis
|
|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Keith Hibberd
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Sarah Houston-Eastergaard & Eddie Aitchison
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLGC]
Coached by: Maurice Maxwell
|
Race 309 (B) @ 11:52: A Final | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Lewis Green
|
|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Lauren Davies (stroke), Te Atakura Potaka-Osborne-Milner-Skudder, Mae Emmett, Fiana Tweeddale + Morgan Wood (cox)
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
Coached by: Chris Brake
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Jo Mackie & Megan Glenn
|
|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle
|
|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Social