Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
||||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: Hasan Pathan & James Brown
Boat: Mike Lobel (M)
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
SJHM
[WKOC]
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
GLDW
[SGEC]
Coached by: Jack Milmine & Jesse Pilcher
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Allen Loomb & Wayne Asplin
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Maleponi Vaioleti
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#32
WESC
[MTAL]
Coached by: Hasan Pathan & James Brown
Boat: Dave Shireffs (M)
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#3
GISC
[GBHS]
Coached by: Peter Simmons
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Kevin Herbison
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Peter Simmons
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
WESC
[MTAL]
Coached by: Hasan Pathan & James Brown
Boat: Mike Lobel (M)
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#1
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#3
GISC
[GBHS]
Coached by: Peter Simmons
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Stella Rasmussen Ryan Trent
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
GLDW
[SGEC]
Coached by: Jack Milmine & Jesse Pilcher
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Allen Loomb & Wayne Asplin
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Caleb Meijer & Ari Palsson
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Kevin Herbison
|
|||
Entity
CLIC
CLIC
Whanganui |
Crew
#2
CLIC
Coached by: Gus Berghan
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TGAC
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Maleponi Vaioleti
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#32
WESC
[MTAL]
Coached by: Hasan Pathan & James Brown
Boat: Dave Shireffs (M)
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Gavin Foulsham & Ross Webb
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
||||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
SJHM
[WKOC]
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Gavin Foulsham
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Peter Simmons
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Peter Simmons
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#21
WESC
[STPA]
Coached by: Harry Molloy & James Russel Xavier Simpkins
Boat: Lynette Skelton (L)
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Brayden Coley
|
Social