Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAC
[WHAK]
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Franklin Hamilton
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn & George Murray
Boat: Phil Wilson
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
GLDW
[SGEC]
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Marty O'Brien
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Kyle Coles
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
STAC
[WLCO]
Coached by: Sam Waghorn & George Murray
Boat: Steel & Tube
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SSAX
SSAX
non-NZ |
Crew
#1
SSAX
Coached by: Peter Koster
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
WELC
[SPTW]
Coached by: Rex Jones
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
HAMB
[WKOC]
Coached by: Marty Lowry
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
WENT
[NSHC]
Coached by: Kylie Matheson
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Joshua Kelly
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Joshua Clark
Boat: Waipahihi
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
WESC
[MTAL]
Coached by: Germain Hellriegel White
Boat: Roger McGarry (H)
|
Social