Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Te Atakura Potaka-Osborne-Milner-Skudder (stroke), Mae Emmett, Samantha Rooke, Fiana Tweeddale + Morgan Wood (cox)
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[HAMG]
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
GLDW
[SGEC]
Coached by: Hayden Shaw & Danielle McComish
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Annabelle McRobie Stella Rasmussen
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sarah Mackie & Lewis Green
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Ruby Lewis
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Jasmine Davis (stroke), Ruby van Hellemond, Tayler Gibbs, Paige Tevita-Williams + Sienna Edwards (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Te Atakura Potaka-Osborne-Milner-Skudder (stroke), Mae Emmett, Samantha Rooke, Fiana Tweeddale + Morgan Wood (cox)
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Jasmine Davis (stroke), Ruby van Hellemond, Tayler Gibbs, Paige Tevita-Williams + Sienna Edwards (cox)
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Ruby Lewis
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Burton Worth
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Willow Elmiger (stroke), Arly Chadwick, Anastasia Graham, Petra McGuinness + Lovisa Pennington (cox)
Coached by: Mereana Taylor
Boat: Mahina
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Annabelle McRobie Stella Rasmussen
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sarah Mackie & Lewis Green
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Bianca Martin & Isabel Knight
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Keith Hibberd & Jessica Taylor
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKOC
[HAMG]
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
GLDW
[SGEC]
Coached by: Hayden Shaw & Danielle McComish
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Danielle Lapointe & Esthie De Wet
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Craig Rodger & Jenna-Lee Markgraaff Brylee Deacon
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Deb Rowe
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Jeff Johnson
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Rose Holden
Boat: Kahu
|
Social