Event Sponsor
Draft day sheet: Junior Boys Events Regatta
This is the day sheet for the 2022 Junior Boys Events Regatta.
click a filter below to remove it
The following day sheet is a DRAFT ONLY and subject to change without notice.
Sunday, 27th February 2022
Race 1 (A) @ 07:56: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#2
PUKE
Coached by: Mike Ruiterman
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Thomas Fraser
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Jade Uru
|
|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
Race 2 (B) @ 08:00: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Thomas Fraser
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
Coached by: Kevin Herbison
|
Race 3 (C) @ 08:04: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Marty O'Brien
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling & Martyn Oleary
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Charles Haggie
|
|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Tom Clark & Glenn Thompson
|
|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
Coached by: Janette Newth & Grant Febery
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
Race 4 (D) @ 08:08: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#3
SJHM
Coached by: Sean Birdling & Martyn Oleary
|
|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|
Entity
HTIB
HTIB
Wellington |
Crew
#1
HTIB
Coached by: Matthew Hall
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
Coached by: Janette Newth & Grant Febery
|
|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Kevin Herbison
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Jeremy Cryer
|
Race 5 (E) @ 08:12: Heat 5 | ||
---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Marty O'Brien
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#2
SJHM
Coached by: Sean Birdling & Martyn Oleary
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Rona
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon & Harrison Elliott
|
|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Brendan Cullum
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Steve Rush & Teisha Pihama
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
Race 76 (X) @ 13:50: B Final | ||
---|---|---|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#3
SJHM
Coached by: Sean Birdling & Martyn Oleary
|
|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Alice Denyer
|
|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Marty O'Brien
|
|
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Brett Henry
|
|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Thomas Fraser
|
|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Franklin Hamilton
|
|
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Steve Rush & Teisha Pihama
|
|
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
Coached by: Mike Ruiterman
|
Race 77 (Y) @ 13:55: A Final | ||
---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
|
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling & Martyn Oleary
|
|
Entity
ONEW
ONEW
Auckland |
Crew
#1
ONEW
Coached by: Brett Henry & Leanne Henry
|
|
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Ashleigh Richards
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ian McKinnon & Harrison Elliott
|
|
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Jade Uru
|
|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Megan Glenn
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato
Entity
HTIB
HTIB
Wellington |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Alastair Riddle & Charles Haggie
Crew
#1
HTIB
Coached by: Matthew Hall
|
Social