Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Boys Events Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Leo Strode Penny
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Harrison McClintock (stroke), Valentin Barrio Frojan, Jack Kidd, Nathan Connell + Brogen Draper (cox)
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Cameron Patten
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Ian Bright
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Thomas Fraser
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Jason Parris-Oswald & Travis Hynes
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Natalie Marriott & Jake Jones
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Marty Lowry
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling & Martyn Oleary
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Tim Zouch & Gavin Powell
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Tim Zouch & Gavin Powell
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Ohariu
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Ian Bright
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Giacomo Thomas & Thomas Fraser
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Natalie Marriott & Jake Jones
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Tim Zouch & Gavin Powell
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
Coached by: Sam Wilkins
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Stella Cressey & Chris Goudie
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Brent Leach
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Joshua Kelly & Craig Clarke
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Harrison McClintock (stroke), Valentin Barrio Frojan, Jack Kidd, Nathan Connell + Brogen Draper (cox)
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Jason Parris-Oswald & Travis Hynes
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Jason Theobald
Boat: Ohariu
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Jesse Pilcher
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
Coached by: Drew Tierney
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Sam Waghorn
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Leo Strode Penny
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Tim Zouch & Gavin Powell
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Marty Lowry
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#3
WTLB
Coached by: Natalie Marriott & Jake Jones
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Brendan Boreham
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
Coached by: Cameron Patten
|
|||
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#1
SJHM
Coached by: Sean Birdling & Martyn Oleary
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Archie Bruning & Brendan Cullum
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Brendan Boreham & Luke Shannon
|
Social