Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Girls Events Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Marcus Grimmer
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Maurice Maxwell & Brooke Cederwall
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Hannah Retimana & Kim Dowden
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#5
STPC
Coached by: Janey Charlton & Kenna Richmond
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Mark Mel
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Emma Napper
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Charlton & Anna Gallaher
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Karl Manson & Bronte Harcourt
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Callum Wright & Seren Dixon
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Sarah Mackie & Richard Hollebon
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Sean Mackiewicz
Boat: Ohariu
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
Coached by: Janette Newth & Grant Febery
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Mark Mel
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Alice Valletta
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Levi Grimmer
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Craig Rodger & Alyssa George Ashley Bennett
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#3
TAKA
Coached by: Epernay Norman & Dexter Peffers
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Camille Dignadice & Timmy Heritage
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Epernay Norman
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#3
CAMB
Coached by: Craig Rodger & Alyssa Georgeashley Bennett
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Will Sheppard & Richard Hollebon
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Burton Worth
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Caitlyn Wardell
|
Social