Event Sponsor
Day sheets: Christmas Regatta
These are the day sheets for the 2023 Christmas Regatta.
click a filter below to remove it
Saturday, 16th December 2023
Race 155 (A) @ 09:51: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#2
SPCC
Coached by: Sam Morgan & Gane Harbutt
|
|
Entity
ONSL
ONSL
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
ONSL
[WELC]
Coached by: Jason Theobald & Ellen Hammond
Boat: Haumia
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#2
STAC
Coached by: Brook Walker & Ella Pudney
Boat: Sirius
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kamira Haggie
|
|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brendon Grey
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
|
Race 156 (B) @ 09:55: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#2
WANC
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Jamie Vukovich & Sam Grant
|
|
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Jonathan Debbage & Nick Teare
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Leo Strode Penny
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Phil Petch
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Matthew Hall
|
|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMB
[WKOC]
Coached by: Rhys Laker
|
Race 157 (C) @ 09:59: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Les Craig
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#32
SGEC
Luke Cracroft-Wilson (stroke), Alexander Faulconbridge, Andrew Webster, Oliver Henton + Rose Abbott (cox)
Coached by: Leo Strode Penny & John Cook
|
|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & George Lawn
Boat: Nicky Coles (M)
|
|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Carl Vincent
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
Race 158 (D) @ 10:03: Heat 4 | ||
---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Joshua Kelly
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee & Nicola Austin
|
|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: Sarah Houston-Eastergaard
Boat: Martha
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli & Bruce Jones
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#1
STAC
[SCOT]
Coached by: Jess Turfrey & Adam Raitt
Boat: Lupus
|
|
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Nabeel Khan & Sam Grant
|
Social