Event Sponsor
Day sheets: Christmas Regatta
These are the day sheets for the 2023 Christmas Regatta.
click a filter below to remove it
Friday, 15th December 2023
This Friday day sheet is empty.
Saturday, 16th December 2023
Race 253 (U) @ 17:01: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Tom Leonard
|
|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kamira Haggie
|
|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TPOC
[TAUP]
Coached by: Craig Martin & Mark Freeman
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Matthew Hall
Boat: Te Aro
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#12
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Allen Ward
Boat: Glamis
|
Race 254 (V) @ 17:05: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#2
HWBC
[HAVE]
Coached by: Matt Lawson & Logan Ballantine-Wooley
|
|
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: Jess Turfrey & Adam Raitt
Boat: Hudson
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Phil Petch
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & George Lawn
Boat: WERC2 (M)
|
|
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#13
SGEC
[MACL]
Coached by: Rob Taylor
|
Race 255 (W) @ 17:09: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Heidi Oliver & Jerry Steenkamer
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Chris Thorsen
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#11
WKOC
[SJHM]
Coached by: Kylee Corboy & Ella Hansen
|
|
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|
Entity
GISC
GISC
East Coast
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GISC
[GBHS]
Coached by: Joshua Kelly
|
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 17th December 2023
Race 371 (E) @ 16:27: A Final | ||
---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Allen Ward
Boat: Glamis
|
|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#11
WKOC
[SJHM]
Coached by: Kylee Corboy & Ella Hansen
|
|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Matthew Hall
Boat: Te Aro
|
|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Phil Petch
|
|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & George Lawn
Boat: WERC2 (M)
|
Social