Event Sponsor
Entrants list: Christmas Regatta
This is the list of the entrants at the regatta (filtered, as below).
The entrants for each event are displayed in alphabetical order by entity code.
Events with no entrants are skipped.
click a filter below to remove it
Crew
#1
AKGC
Zach McKain (stroke), Haoquan Peng, Zhijun Xu, Henry Maberly, Ben Littlewood, Xinhao Zhang, Zander Cabiling, Thibaut Debord + Daniel Taylor (cox)
Coached by: Ashleigh Richards & Tobias Rudkin
- Click to expand crew ⇨
AKGC
AKGC
Auckland
Auckland
Crew
#1
BPC*
Taylan Still (stroke) (BPCC), Fynn Sattler (BPCC), Ashton Clark (HWBC), Arthur Crimmins (BPCC), Connagh McCormack (BPCC), Aston Everard (HWBC), Silas Scott (BPCC), Troy Edhouse (BPCC) + Aubrey Bircham (cox) (BPCC)
Composite crew. Coached by: Ted Phelps
- Click to expand crew ⇨
BPC*
BPC*
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
Lucca Gil Conte (stroke), Dylan Caldwell, Oscar McFarlane, James Hollis, Caleb Drury, Aston Coyle, Joshua Christie, Dylan Bryce-Borthwick + Harry Frankham (cox)
Boat: Pennie Kennings
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
Crew
#1
ROTC
Flynn Wheeler (stroke), Billy Chesby, Sahr Kortequee, Harrison McLeod, Tyler Paul, Marko Andric, Cornel du Plessis, Joshua Inwood + Evan McIlroy (cox)
Coached by: Steven Odinot
- Click to expand crew ⇨
ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Bay of Plenty
Crew
#31
SGEC
Roger Pascoe (stroke), Mitchell Smith, Xavier Warren, Alexander Faulconbridge, Reuben Burdekin, Luke Cracroft-Wilson, Andrew Webster, Oliver Henton + Rose Abbott (cox)
Coached by: Leo Strode Penny & John Cook
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
Henry Johnston (stroke), Lachlan Dwyer, Vin Marsden, Rueben de La Rosa, Patrick Mitchell, Ben Baker, Kieron Barrington, Daniel Cibulskis + Huey Johnson (cox)
- Click to expand crew ⇨
- Scratched entry
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#1
SHAK
[AKLC]
Vin Marsden (stroke), Henry Johnston, Lachlan Dwyer, Ngawai Amoamo, Millar Gardiner, Patrick Mitchell, Noah Fa'afiu, Marko Glass + Huey Johnson (cox)
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
SHAK
SHAK
Auckland
Auckland
Crew
#1
SKEC
Ezra McCarthy (stroke), Oliver Deeding, Oscar Lowe, Hunter Constantopoulos, Max Sutton, James Legallais, James Nicholson, Jack Dickie + Harish Dulipkumar (cox)
Coached by: Hamish Mackie & Lewis Green
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
Crew
#1
TGSC
Archer Grey (stroke), Ollie Moy, Aidan Dibble, Tristan Allemann, John An, Daniel Feng, Sean Crampsie, Nathan Grobbelaar + Maia Stebbing (cox)
Coached by: Nabeel Khan & Sam Grant
- Click to expand crew ⇨
TGSC
TGSC
Auckland
Auckland
Crew
#1
TRGB
Julius Lunenborg (stroke), Keenan McConnochie, Luca Adam, James Muir, Kyle Walters, Mac Knowles, Lachlan Cole, Barend Muller + Jacob Gilbert (cox)
Coached by: Richard Gee & Nicola Austin
- Click to expand crew ⇨
TRGB
TRGB
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
WANC
Edwin Zhang (stroke), Hunter Thompson, Hugo Giblin, Lachlan Pennington, Jonty MacIntyre, Benjamin Fraser, Toby Corcoran, Vincent Anderson + Jack Walker (cox)
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
- Click to expand crew ⇨
WANC
WANC
Whanganui
Whanganui
Crew
#2
WANC
George Wells (stroke), Charlie Price, Ben Karatau, Edward Goldie, George Turner, Joshua Gibbons, Kobe Simmonds, Darius Mow + Angus McConnell (cox)
Coached by: Brayden Coley & Luke Bollon
- Click to expand crew ⇨
WANC
WANC
Whanganui
Whanganui
Crew
#21
WESC
[STPA]
Jacob Beech (stroke), Orlando Barden Webb, Corbin Martin, Aidan Howard, Edward Mulholland, Charles Adams, Elijah Rudsits, Fletcher Koot + Monty Caesar (cox)
Coached by: James Russell & Wilson Danby
Boat: S-Alan Karrebaek (M)
Boat: S-Alan Karrebaek (M)
- Click to expand crew ⇨
STPA
STPA
Auckland
Auckland
WESC
WESC
Auckland
Auckland
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched pre-regatta, after entries closed.
Social