Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#3), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Christmas Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Allen Ward
Boat: Glamis
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Phil Petch
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#11
WKOC
[SJHM]
Coached by: Kylee Corboy & Ella Hansen
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Matthew Hall
Boat: Te Aro
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & George Lawn
Boat: WERC2 (M)
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Matthew Hall
Boat: Te Aro
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington |
Crew
#1
STAC
Coached by: Allen Ward
Boat: Glamis
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kamira Haggie
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty
Entity
TAUP
TAUP
Waikato/BoP |
Crew
#1
TPOC
[TAUP]
Coached by: Craig Martin & Mark Freeman
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HKIC
[HAUR]
Coached by: Tom Leonard
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#12
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Coached by: Phil Petch
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Nick Dawe & George Lawn
Boat: WERC2 (M)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast
Entity
HAVE
HAVE
East Coast |
Crew
#2
HWBC
[HAVE]
Coached by: Matt Lawson & Logan Ballantine-Wooley
|
|||
Entity
SPCC
SPCC
Waikato |
Crew
#1
SPCC
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#13
SGEC
[MACL]
Coached by: Rob Taylor
|
|||
Entity
STAC
STAC
Wellington
Entity
SCOT
SCOT
Wellington |
Crew
#2
STAC
[SCOT]
Coached by: Jess Turfrey & Adam Raitt
Boat: Hudson
|
|||
Entity
WANC
WANC
Whanganui |
Crew
#1
WANC
Coached by: Tyler Scott & Dan McSweeny
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato
Entity
SJHM
SJHM
Waikato/BoP |
Crew
#11
WKOC
[SJHM]
Coached by: Kylee Corboy & Ella Hansen
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#11
SGEC
[MACL]
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#21
CAMC
[STPC]
Coached by: Chris Thorsen
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Heidi Oliver & Jerry Steenkamer
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GISC
[GBHS]
Coached by: Joshua Kelly
|
Social