Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
JPCR
[ROTC]
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Peter Mitchell Rachel Brown
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Sarah Simpson
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
HAMG
[WKOC]
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Zoe Mills
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
STPC
[CAMC]
Coached by: Anna Gallaher
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Annie Williamson & Courtnee Bangs
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
[AKLC]
Coached by: Ffion Lewis & Sacha Sampson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Beth Ross & Alison Mills
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMB
[CAMC]
Coached by: Craig Rodger & Maree Kaati
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Chris Williams
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Peter Mitchell Rachel Brown
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Zoe Mills
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
STPC
[CAMC]
Coached by: Anna Gallaher
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
SAMU
[WELC]
Maddi Stinson (stroke), Millie Bonifant, Anabelle Feltham, Charlotte Williamson + Isabella Sharp (cox)
Coached by: Eleanor Hill
Boat: Richmond
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Anna Stuart
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Michele Munro & Callum Wright
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
STPC
[CAMC]
Coached by: Norm Charlton
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Penelope de Maudave Bestel (stroke), Layla Annear, Renee Simon, Lucia Le Normand + Felicity Wong (cox)
Coached by: Kylee Corboy & Peter Mitchell
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Katie Halliday & Ian Bright
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
[AKLC]
Coached by: Ffion Lewis & Sacha Sampson
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
JPCR
[ROTC]
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
MERC
[PUKE]
Coached by: Jacob Calvert
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMG
[WKOC]
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#1
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Sarah Simpson
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland |
Crew
#2
BARA
Coached by: Caspar Hammond & Sarah Simpson
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
HAMG
[WKOC]
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Annie Williamson & Courtnee Bangs
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
[AKLC]
Yasmin Phillips (stroke), Sybilla Thompson, Daisy Wrapson, Sophia Sandlant + Charlotte Robertson (cox)
Coached by: Ffion Lewis & Sacha Sampson
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HAUR
[HKIC]
Coached by: Jeremy Cryer
|
Social