Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
SPTW
[WELC]
Coached by: Rex Jones
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
STPC
[CAMC]
Coached by: Fin Sherlock
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
MERC
[PUKE]
Coached by: Jacob Calvert
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
SPTW
[WELC]
Coached by: Rex Jones
Boat: Boom Rock
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
Coached by: Mark Freeman
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Brendan Boreham
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HAUR
[HKIC]
Coached by: Franklin Hamilton & Olivia Adams
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TRGB
[TGAC]
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
WTLB
[NSHC]
Coached by: Lucy Anderson & Mark Clemo
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Coached by: Lucy Anderson & Hannah Kennedy
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
STPC
[CAMC]
Coached by: Fin Sherlock
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
Coached by: Mark Freeman
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
WTLB
[NSHC]
Coached by: Lucy Anderson & Mark Clemo
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TRGB
[TGAC]
Coached by: Richard Gee
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#2
WHAK
Coached by: Graham Watt & Leighton Hale
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#3
TGSC
Coached by: Dexter Peffers & Epernay Norman
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: James Mitchell
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
SPTW
[WELC]
Coached by: Rex Jones
Boat: Tupuola
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Michele Munro & Richard Tonks
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
MERC
[PUKE]
Coached by: Jacob Calvert
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HAUR
[HKIC]
Coached by: Franklin Hamilton & Olivia Adams
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
STPC
[CAMC]
Coached by: Fin Sherlock
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Coached by: Drew Tierney & Martyn O'Leary
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
SPTW
[WELC]
Coached by: Rex Jones
Boat: Boom Rock
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#1
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
|||
Entity
TGSC
TGSC
Auckland |
Crew
#2
TGSC
Coached by: Epernay Norman & Ian Bright
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Coached by: Lucy Anderson & Hannah Kennedy
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie & Stella Cressey
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Tony Gallagher
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: James Mitchell
|
Social