Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024 (#3), 2023 (#1), 2022 (#1), 2022 (#23), 2022 (#3), 2021 (#3), 2020 (#1), 2020 (#3), 2019 (#1), 2019 (#3), 2019 (#2), 2018 (#1), 2018 (#2), 2017 (#1), 2017 (#3), 2017 (#2), 2016 (#1), 2016 (#3), 2016 (#2), 2015 (#1), 2015 (#3), 2015 (#2), 2014 (#1), 2014 (#3), 2014 (#2), 2013 (#1), 2013 (#3), 2013 (#2), 2012 (#1), 2012 (#3), 2012 (#2), 2011 (#1), 2011 (#3), 2011 (#2), 2010 (#1), 2010 (#3), 2010 (#2), 2009 (#1), 2009 (#3), 2009 (#2), 2008 (#1), 2008 (#3), 2008 (#2), 2007 (#1).
Results: Junior Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
[AKLC]
Coached by: Camille Dignadice & Rahera Greatrex
|
|||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Craig Rodger & Jenna-Lee Markgraaff Brylee Deacon
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
[AKLC]
Coached by: Camille Dignadice & Rahera Greatrex
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Annabelle McRobie Dave Speed
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Jessie Brook-Watt
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
[AKLC]
Coached by: Camille Dignadice & Rahera Greatrex
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
EGGS
[AKLC]
Coached by: Jasmine Lash
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
[AKLC]
Coached by: Camille Dignadice & Rahera Greatrex
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
Coached by: Jessie Brook-Watt
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
[AKLC]
Coached by: Camille Dignadice & Rahera Greatrex
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Yolandi van Rooyen (stroke), Caitlin Sutherland, Lakshya Narooka, Rhinna Burt + Cerys O'Loughlin (cox)
Coached by: Jessica Taylor & Keith Hibberd
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
MERC
[PUKE]
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland |
Crew
#1
HOWI
Coached by: Tim Nelson & Sian Lovelock
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMB
[CAMC]
Coached by: Craig Rodger & Jenna-Lee Markgraaff Brylee Deacon
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Kylee Corboy & Annabelle McRobie Dave Speed
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
[AKLC]
Coached by: Camille Dignadice & Rahera Greatrex
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
EGGS
[AKLC]
Coached by: Jasmine Lash
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
HAMG
[WKOC]
Coached by: Karl Manson
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: Keith Hibberd & Jessica Taylor
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Coached by: Kylee Corboy & Tony Burns
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
EGGS
[AKLC]
Coached by: Jasmine Lash
|
|||
Entity
PORC
PORC
Wellington |
Crew
#1
PORC
Coached by: Nick Teare & Jonathan Debbage
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#4
DIOC
[AKLC]
Coached by: Camille Dignadice & Rahera Greatrex
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
MTAL
Georgia Derham (stroke), Aarushi Malhotra, Manuela Granada Franco, Ngaluma'a Ma'a Pau'a + Jessy Kingstone (cox)
Coached by: Holly Chaafe
|
Social