You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
TRGG
Coached by: David Clayton-Greene
- Click to expand crew ⇨
TRGG
TRGG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
TRGG
Kate Milne (stroke), Jenna Wood, Brittany Ellis, Melissa Armstrong, Rachel Lane, Julia Reekie, Amy Drummond, Brooke Richardson + Natasha Artus (cox)
Coached by: Mark James
- Click to expand crew ⇨
TRGG
TRGG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 6th (7:40:33)
- Repechage 2: placed 5th (7:41:65)
Crew
#1
TRGG
Brittany Bettjeman (stroke), Ashton Hawke, Rachael Wood, Georgia MacDonald, Stephanie Holland, Tash Roberts, Whitney Leggett, Ahian Jenkins + Jordyn Sullivan (cox)
Coached by: Christine Lane
- Click to expand crew ⇨
TRGG
TRGG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Event
19
G U15 2X
Sponsored by: Shawtys Cafe
Crew
#1
TRGG
Coached by: Christine Lane
- Click to expand crew ⇨
TRGG
TRGG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 2nd (8:33:50)
- Semi-final 2: placed 5th (8:34:60)
Event
19
G U15 2X
Sponsored by: Shawtys Cafe
Crew
#2
TRGG
Coached by: Christine Lane
- Click to expand crew ⇨
TRGG
TRGG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: placed 5th (8:41:85)
- Repechage 2: placed 6th (8:44:32)
Event
21
G U18 4+
Sponsored by: BankLink
Crew
#1
TRGG
Rosie Potter (stroke), Kensie Phillips, Lillian Clayton-Greene, Tracee Scott + Jordyn Sullivan (cox)
Coached by: David Clayton-Greene
- Click to expand crew ⇨
TRGG
TRGG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Event
26
G U18 2X
Sponsored by: Stabicraft
Crew
#1
TRGG
Coached by: David Clayton-Greene
- Click to expand crew ⇨
TRGG
TRGG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 6th (8:39:65)
Event
27
G U15 4X+
Sponsored by: High Country Services
Crew
#1
TRGG
Coached by: Christine Lane
- Click to expand crew ⇨
TRGG
TRGG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 5th (8:21:25)
- Repechage 2: placed 7th (8:31:79)
Event
28
G U17 4+
Sponsored by: Hawarden Garage & Motors
Crew
#1
TRGG
Coached by: Mark James
- Click to expand crew ⇨
TRGG
TRGG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Event
28
G U17 4+
Sponsored by: Hawarden Garage & Motors
Crew
#2
TRGG
Coached by: Mark James
- Click to expand crew ⇨
TRGG
TRGG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 6th (8:30:11)
- Repechage 2: placed 2nd (8:26:69)
- B Final: placed 4th (7:57:54)
Crew
#1
TRGG
Coached by: David Clayton-Greene
- Click to expand crew ⇨
TRGG
TRGG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 3rd (8:03:13)
- Repechage 2: placed 5th (7:58:19)
- B Final: placed 3rd (7:36:71)
Crew
#1
TRGG
Coached by: Robyn Matheson
- Click to expand crew ⇨
TRGG
TRGG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 8th (9:04:87)
Event
38
G U17 4X+
Sponsored by: Combined Services Club
Crew
#1
TRGG
Coached by: Mark James
- Click to expand crew ⇨
TRGG
TRGG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 6th (8:20:27)
Event
38
G U17 4X+
Sponsored by: Combined Services Club
Crew
#2
TRGG
Coached by: Mark James
- Click to expand crew ⇨
TRGG
TRGG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 7th (8:32:56)
Event
39
G U15 4+
Sponsored by: Ellis Fibre Ltd
Crew
#1
TRGG
Coached by: Christine Lane
- Click to expand crew ⇨
TRGG
TRGG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 1st (7:55:82)
- Repechage 4: placed 1st (7:56:48)
- A Final: placed 4th (7:40:55)
Event
39
G U15 4+
Sponsored by: Ellis Fibre Ltd
Crew
#2
TRGG
Coached by: Christine Lane
- Click to expand crew ⇨
TRGG
TRGG
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 5: placed 1st (8:04:06)
- Repechage 1: placed 2nd (8:02:63)
- A Final: placed 5th (7:46:15)
Social