You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Event
1
B U16 2X
Sponsored by: Valley Industries/Dunedin Regatta Club
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#2
QCHA
Coached by: Dave Bugler
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Fred Strachan & Cameron Gibson
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Michelle Taylor
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: fe McLachlan
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Richard Austin
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
Coached by: Charlie Flannagan & Emma Lagan
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Peter Rae
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
KATI
KATI
Waikato/BoP |
Crew
#1
KATI
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: John Cheesman
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#2
STMW
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
|
|||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#2
MTMA
Coached by: Jesse Rogers
|
|||
Entity
BIRK
BIRK
Auckland |
Crew
#1
BIRK
Coached by: Eddie Dunn
|
Event
12
B U16 4X+
Sponsored by: Bruce Fraser
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
QCHA
QCHA
Marlborough |
Crew
#1
QCHA
Coached by: Dave Bugler
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Ross Cannell & Colleen Tonei
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Terry Tidbury
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Rob Ryan
|
|||
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Richard Hamilton & George Kempton
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: J Williamson & Mike Whittaker
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Hugh Perkins
|
Event
15
G U16 2X
Sponsored by: Rockgas (Timaru)
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Kristie Weenink
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Gerard Mulvey & Russell Mills
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#2
VILL
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Dave Galbraith
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#3
STMG
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#4
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
BIRK
BIRK
Auckland |
Crew
#1
BIRK
Coached by: Eddie Dunn
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Ray Sinclair
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Mick Strack
|
|||
Entity
MTMA
MTMA
Waikato/BoP |
Crew
#2
MTMA
Coached by: Jesse Rogers
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
|
Event
19
G U15 2X
Sponsored by: Shawtys Cafe
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Steve Sanders & Keith McRobie
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#4
RRGS
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Christine Lane
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
WAKA
WAKA
Southland |
Crew
#1
WAKA
|
Event
22
G U17 2X
Sponsored by: Lou's Place
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Tom Reid
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Bruce Tonkin
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Karl Morgan
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: John Cheesman
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
Event
23
B U17 1X
Sponsored by: Clay Cliffs Vineyard / Otematata Hotel
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Dan Kelly
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Weenink
|
|||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Kea Ward
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: John Argue & Brent Ashley
|
|||
Entity
BIRK
BIRK
Auckland |
Crew
#1
BIRK
Coached by: Eddie Dunn
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Ross Webb
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
Jamie Orsbourn (stroke), James Strawbridge, Gordon Robinson, Charlie Wytenburg + Edward Burger (cox)
Coached by: Richard Pearce & Ken Robinson
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: M Spitzer
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Fred Strachan & Cameron Gibson
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
Coached by: Adam Harrison
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#2
DUNS
Coached by: Quentin Annan
|
Event
26
G U18 2X
Sponsored by: Stabicraft
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
Coached by: Grant Ryder
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#2
NCOG
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: John Cheesman
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Mick Strack & Karen Hartshorn
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Craig Bocock
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Stewart Mitchell
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Robbie Glanfield & Kim Glanfield
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Courtney Henley-Smith (stroke), Grace Stacey-Jacob, Maddy Gravatt, Laura Pendergrast + Sarah Anderson (cox)
Coached by: Graeme Howells
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Kristie Weenink
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
|
Event
36
B U17 2X
Sponsored by: Korner Kafe
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Ian Weenink
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Tony Russell
|
|||
Entity
SJHS
SJHS
East Coast |
Crew
#1
SJHS
Coached by: Peter Twigg
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Neil Garden
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Vince Stewart
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Patrick Dowling & Fe McLachlan
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#3
CBHS
Coached by: Todd Petherick
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#4
WLCO
Coached by: Kea Ward
|
Event
38
G U17 4X+
Sponsored by: Combined Services Club
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Dave Williamson & John Etty
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Wayne Asplin & Clive Steenson
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Mick Strack & Karen Hartshorn
|
Event
39
G U15 4+
Sponsored by: Ellis Fibre Ltd
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Christine Lane
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Rachel Evans (stroke), Hayley Hoogeveen, Chloe Johansen, Sarah Van Bysterveldt + Charlotte Blake (cox)
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Janey Wackrow
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Luke Van Velthooven
|
|||
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#2
TEAW
Coached by: Bill Baker
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#2
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
Event
40
B U15 2X
Sponsored by: MacKenzie Lotto Plus
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Rob Francis
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Bruce Rapley
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Murray McEwan
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Sarah McKenna
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: John Millward
|
Social