Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote
|
||||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: BLEC
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
||||
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Chris Morgan & Dick Tripp
|
||||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Brent Ashley
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#3
WNCS
Coached by: John Symes
|
||||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda Snr
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Peter Lissington
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
||||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Greg Stothers
|
||||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Aaron Brider
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Dan Kelly
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Norm Charleton & Tony Nelson
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Kea Ward
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: John Symes
|
||||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Hugh Perkins
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: BLEC
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda Snr
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Aaron Brider
|
|||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Dan Kelly
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Hugh Perkins
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Peter Lissington
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Ross Webb
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#3
WNCS
Coached by: John Symes
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Norm Charleton & Tony Nelson
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Kea Ward
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: John Symes
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: Simon O'Donnell
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
LIND
LIND
East Coast |
Crew
#1
LIND
Coached by: Chris Morgan & Dick Tripp
|
|||
Entity
CULI
CULI
Whanganui |
Crew
#1
CULI
Coached by: Aaron Brider
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
Coached by: Peter Lissington
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: John Symes
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Kea Ward
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#2
RAHS
Coached by: Armin Svoboda Snr
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Coached by: Glen Patterson
|
|||
Entity
LYTT
LYTT
East Coast |
Crew
#1
LYTT
Coached by: Ross Webb
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Peter Lissington
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#3
WNCS
Coached by: John Symes
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
MLBB
MLBB
Marlborough |
Crew
#1
MLBB
Coached by: BLEC
|
|||
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: John Symes
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#2
SPTW
Coached by: Brent Ashley
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Ross Webb
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Brent Ashley
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Dan Kelly
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda Snr
|
|||
Entity
ROTB
ROTB
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTB
Coached by: Simon O'Donnell
|
|||
Entity
CHCO
CHCO
Canterbury |
Crew
#1
CHCO
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#3
GBHS
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
OBHS
OBHS
Otago |
Crew
#1
OBHS
Coached by: Fred Strachan & Cameron Gibson
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Norm Charleton & Tony Nelson
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WTKB
WTKB
Otago |
Crew
#1
WTKB
Coached by: Hugh Perkins
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
SLDB
SLDB
Southland |
Crew
#1
SLDB
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Emma Lagan & Mark Meates
|
Social