Event Sponsor
Lane draw: Maadi Cup
This is the lane draw for the 2007 Maadi Cup.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Row Dio
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Kylie O'Hara
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Keith Vette
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Jack Collin & Kylie Nieuwenhuyzen
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Persia Paga & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Dave Molesworth
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Marianne Dutkiewicz (stroke), Katherine Millar, Louise Thomas, Maryann Henderson + Natasha Izard (cox)
Coached by: Lena Cassidy-Clark
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Hannah van Velthooven (stroke), Nicola Watts, Charlotte McInnes, Biddy Roundhill + Kathleen Blackburn (cox)
Coached by: Luke Van Velthooven
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert & Alex Brown
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Dave Carr-Smith
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Margaret Thomas
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Dave Galbraith
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Margaret Thomas
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Persia Paga & Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Johnny Johnson & Roy Pickard
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Row Dio
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Dave Carr-Smith
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Bonnie Crooks (stroke), Charlotte Robertson, Rachael Brooks, Caitlin O'Donnell-Clarke + Libby Orr (cox)
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Karen Hartshorn & Mick Strack
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Marianne Dutkiewicz (stroke), Katherine Millar, Louise Thomas, Maryann Henderson + Natasha Izard (cox)
Coached by: Lena Cassidy-Clark
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: J Roulston & S Crowther
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Steve Sanders & Keith McRobie
|
Semi-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Nicole Woodsworth (stroke), Jessica Harris, Melanie McCormack, Shani Claassen + Sanyjoy McGuire (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Narelle Boss
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert & Alex Brown
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Keith Vette
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Dave Galbraith
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Jack Collin & Kylie Nieuwenhuyzen
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Keith Vette
|
Semi-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Hannah van Velthooven (stroke), Nicola Watts, Charlotte McInnes, Biddy Roundhill + Kathleen Blackburn (cox)
Coached by: Luke Van Velthooven
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Dave Molesworth
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Nicole Daniels
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Kylie O'Hara
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Craig Bocock & ken Langman
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Keith Vette
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Nicole Woodsworth (stroke), Jessica Harris, Melanie McCormack, Shani Claassen + Sanyjoy McGuire (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Narelle Boss
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Margaret Thomas
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Ian Brider & Kate Higgins
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Steve Sanders & Keith McRobie
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Johnny Johnson & Roy Pickard
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: Margaret Thomas
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Craig Bocock & ken Langman
|
|||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Mike Stanley & Jane Stanley
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Karen Hartshorn & Mick Strack
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Phil Hodder & Sam Glassey
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Coached by: J Roulston & S Crowther
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Adri Verbakel
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Row Dio
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Kylie O'Hara
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Margaret Thomas
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Karen Hartshorn & Mick Strack
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#2
QMAR
Coached by: Johnny Johnson & Roy Pickard
|
|||
Entity
WHHS
WHHS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHHS
Coached by: Peter Rae
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Craig Bocock & ken Langman
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Bonnie Crooks (stroke), Charlotte Robertson, Rachael Brooks, Caitlin O'Donnell-Clarke + Libby Orr (cox)
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Nicole Daniels
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Marianne Dutkiewicz (stroke), Katherine Millar, Louise Thomas, Maryann Henderson + Natasha Izard (cox)
Coached by: Lena Cassidy-Clark
|
|||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#2
CARM
Coached by: Mike Stanley & Jane Stanley
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#2
WNHS
Coached by: Ian Brider & Kate Higgins
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#2
ROSE
Coached by: Margaret Thomas
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Craig Bocock & Ken Langman
|
|||
Entity
SLDG
SLDG
Southland |
Crew
#1
SLDG
Coached by: Dave Galbraith
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Johnny Johnson & Roy Pickard
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
Coached by: Jesse Rogers & Alistair Ramsbottom
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Jack Collin & Kylie Nieuwenhuyzen
|
|||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
Coached by: Mike Stanley & Jane Stanley
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Dave Molesworth
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#2
GGHS
Coached by: Keith Vette
|
|||
Entity
STMW
STMW
Wellington |
Crew
#1
STMW
Coached by: Nick Waddington & Karl Campbell
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TEAW
TEAW
Waikato/BoP |
Crew
#1
TEAW
Coached by: Bill Baker
|
|||
Entity
GGHS
GGHS
East Coast |
Crew
#1
GGHS
Coached by: Keith Vette
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
Nicole Woodsworth (stroke), Jessica Harris, Melanie McCormack, Shani Claassen + Sanyjoy McGuire (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Narelle Boss
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Dave Carr-Smith
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Keith Hibbert & Alex Brown
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Steve Sanders & Keith McRobie
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Neil Couchman
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Hannah van Velthooven (stroke), Nicola Watts, Charlotte McInnes, Biddy Roundhill + Kathleen Blackburn (cox)
Coached by: Luke Van Velthooven
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Persia Paga & Lua Tuiomanufili
|
Social