Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Event
3
G U18 2-
Sponsored by: Xerox
Crew
#1
BARA
Coached by: Dudley Storey & Jessica Clarke
- Click to expand crew ⇨
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Heat 2: scratched
Crew
#1
BARA
Courtney Olds (stroke), Sarah Mann, Bridget Gilmour, Laura Davidson, Jenna Crotty, Bianca von Keisenberg, Madeline Shears, Ruby Dowd + Manon Fleming (cox)
Coached by: Dudley Storey & Jessica Clarke
- Click to expand crew ⇨
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 5th (7:29:95)
- Repechage 2: placed 3rd (7:36:98)
- B Final: placed 8th (7:47:47)
Event
21
G U18 4+
Sponsored by: BankLink
Crew
#1
BARA
Coached by: Dudley Storey & Jessica Clarke
- Click to expand crew ⇨
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 6th (7:44:29)
- Repechage 1: placed 3rd (7:39:94)
- B Final: placed 6th (8:01:10)
Crew
#1
BARA
Anneka Wortman (stroke), Sarah Mann, Bridget Gilmour, Nicole Hogarth, Grace Matene, Charlotte Elliott, Sarah Dempster, Abbey Meehan + Ellaura O'Brien (cox)
Coached by: Dudley Storey & Jessica Clarke
- Click to expand crew ⇨
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Heat 3: placed 3rd (7:44:84)
- Repechage 2: placed 3rd (7:23:64)
- B Final: placed 3rd (7:55:38)
Crew
#1
BARA
Coached by: Dudley Storey & Jessica Clarke
- Click to expand crew ⇨
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Heat 2: scratched
Crew
#1
BARA
Coached by: Dudley Storey & Jessica Clarke
- Click to expand crew ⇨
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Heat 1: scratched
Event
41
G U18 8+
Sponsored by: PPCS
Crew
#1
BARA
Nichola Considine (stroke), Anna Churton, Karli Dowd, Anthea Stembridge, Sigrid Davis, Margie Paterson, Bridget Reilly, Teressa Agnew + Stacey Lithgow (cox)
Coached by: Dudley Storey & Jessica Clarke
- Click to expand crew ⇨
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Heat 2: placed 4th (7:10:01)
- Repechage 1: placed 3rd (6:51:23)
- A Final: placed 7th (7:46:72)