Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 7th (8:03:78)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 8th (8:07:85)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 3rd (8:47:56)
- Semi-final 1: placed 5th (8:38:72)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 6: placed 7th (9:46:11)
Event
4
B U17 4+
Sponsored by: New Zealand Army
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 4th (7:29:29)
- Repechage 2: placed 7th (8:05:27)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: scratched
Crew
#3
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 6th (8:08:35)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 6th (7:19:68)
- Repechage 1: placed 7th (7:24:07)
Event
12
B U16 4X+
Sponsored by: Roughtrade
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 7th (7:21:05)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: scratched
Event
14
B U15 8+
Sponsored by: Sony Vaio
Crew
#1
SPLH
James Thomas (stroke), Zack Oliver, Ludwig Hope, Thomas Moser, Joshua Randell, Luc Rodwell, Martin Petch, Daniel Bentley + Maxwell Henstock (cox)
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 2nd (6:46:01)
- Repechage 2: placed 2nd (7:05:13)
- A Final: placed 6th (6:38:26)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 7th (7:10:46)
- Repechage 2: placed 3rd (7:16:11)
- A Final: placed 7th (7:02:38)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 7: placed 7th (9:31:84)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 5th (8:15:54)
- Repechage 1: placed 2nd (8:03:35)
- Semi-final 2: placed 5th (8:17:07)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 8th (9:33:70)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 3rd (7:25:02)
- Repechage 1: placed 2nd (6:52:33)
- A Final: placed 6th (7:30:23)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: placed 5th (7:30:77)
- Repechage 1: placed 6th (7:25:06)
- B Final: placed 2nd (7:32:09)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 6th (NTT)
Crew
#1
SPLH
Jonathon Murtagh (stroke), Ben Rodwell, Jonathon Nabbs, Duncan Hall, Blake Robinson, Luke Mulligan, Bradley O'Sullivan, Hamish Johnstone + James Griffin (cox)
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 4th (6:16:07)
- Repechage 1: placed 2nd
- A Final: placed 7th (6:33:65)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 4: scratched
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 3rd (7:07:92)
- Repechage 1: placed 1st (7:13:96)
- A Final: placed 8th (8:09:66)
Crew
#3
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 5th (7:26:93)
- Repechage 2: placed 3rd (7:21:49)
- B Final: placed 7th (8:10:43)
Event
33
B U16 8+
Sponsored by: DG Law
Crew
#1
SPLH
Steven Rowland (stroke), David Kingham, David Morgan, Blair Patterson, Troy Mahon, Brandon Martin, Kaine Thompson, Joel Bradley + Matt Atkinson (cox)
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 3rd (6:18:41)
- Repechage 1: placed 1st (6:13:82)
- A Final: placed 2nd (6:36:40)
Crew
#1
SPLH
Aleisha Broomfield (stroke), Nikki Gudsell, Brooke Richardson, Alexandra Smith + Charles Heald (cox)
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 6th (9:48:67)
- Repechage 1: placed 3rd (7:47:37)
- B Final: placed 6th (8:26:80)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 2: placed 8th (7:51:04)
Event
37
B U18 1X
Sponsored by: Concept 2
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 7th (8:29:60)
Crew
#1
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 3: placed 5th (8:02:68)
- Repechage 1: placed 8th (8:28:99)
Crew
#2
SPLH
- Click to expand crew ⇨
SPLH
SPLH
Waikato/BoP
Waikato/BoP
- Heat 1: placed 8th (8:17:85)