Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Anna Hill
|
||||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Graeme Howells & John Williamson
|
||||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Tim Babbage
|
||||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Alex Peter (stroke), Hannah van Velthooven, Nicola Watts, Gretchen Dalzell + Kathleen Blackburn (cox)
Coached by: Luke Van Velthooven
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
||||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Dennis Crowley
|
||||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Tom Reid
|
||||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Sandy Stuart
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
||||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Mick Strack & Karen Hartshorn
|
||||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
|
||||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote
|
||||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Brider
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Tom Reid
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Mick Strack & Karen Hartshorn
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Row Dio
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Neil Gibb
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Anna Hill
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Alex Peter (stroke), Hannah van Velthooven, Nicola Watts, Gretchen Dalzell + Kathleen Blackburn (cox)
Coached by: Luke Van Velthooven
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Johnny Johnson
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#1
NCOG
Coached by: Tim Babbage
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Tom Reid
|
|||
Entity
WNGC
WNGC
Whanganui |
Crew
#1
WNGC
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland |
Crew
#1
STLN
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Felicity McLachlan & Janey Wackrow
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: N Daniels
|
|||
Entity
TWIZ
TWIZ
Canterbury |
Crew
#1
TWIZ
Coached by: Dene Madden & Wayne McMillan
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Sandy Stuart
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Mick Strack & Karen Hartshorn
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Ian Brider
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: Bob Evans
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Dennis Crowley
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Row Dio
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Johnny Johnson
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#2
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
WTKG
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Laura Rishanghan (stroke), Amelia Stanley, Jessica Simpson, Ngakita Metekingi + Caroline Hardey (cox)
Coached by: Bob Evans
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland |
Crew
#1
EGGS
Coached by: Graeme Howells & John Williamson
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Alex Peter (stroke), Hannah van Velthooven, Nicola Watts, Gretchen Dalzell + Kathleen Blackburn (cox)
Coached by: Luke Van Velthooven
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Anna Hill
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Neil Gibb
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Danny Young
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
Summar Connelly (stroke), Olivia Brook, Hannah Brown, Bridget Robilliard + Courtney Chamberlain (cox)
|
Social