Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HTVH
HTVH
Wellington |
Crew
#1
HTVH
Coached by: Greg Stothers
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Ben Wooding
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Tom Reid
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Coached by: Jack Collin
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Danny Young
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRID
Coached by: Mark Print
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Anna Hill
|
|||
Entity
KAIA
KAIA
Canterbury |
Crew
#1
KAIA
Coached by: Greg Smithson
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland |
Crew
#1
EDWT
Coached by: Trish Fenton & Allan Vester
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Gary Hay
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
Coached by: Row Dio
|
|||
Entity
WTKG
WTKG
Otago |
Crew
#1
WTKG
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#1
CRAI
Coached by: Dean Milne
|
Semi-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#2
JHAR
Coached by: Danny Young
|
|||
Entity
NCOG
NCOG
Marlborough |
Crew
#3
NCOG
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Dave Varney
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Mick Strack & Karen Hartshorn
|
|||
Entity
WTLG
WTLG
Auckland |
Crew
#1
WTLG
Coached by: Jane Stanley
|
|||
Entity
QHSD
QHSD
Otago |
Crew
#1
QHSD
Coached by: Glen Sinclair
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Dave Schaper & Glen Sinclair
|
Semi-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTG
ROTG
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTG
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Dennis Crowley & Mark James
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#2
STHI
Coached by: Mick Strack & Karen Hartshorn
|
|||
Entity
TRID
TRID
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRID
Coached by: Dave Molesworth
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#3
JHAR
Coached by: Danny Young
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
Social