Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
||||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Rob Francis
|
||||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Mike Rodger & Keith Edlin
|
||||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Ross Webb
|
||||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Mike Spitzer
|
||||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Lena Cassidy-Clark
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
||||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Dan Kelly
|
||||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote
|
||||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Lena Cassidy-Clark
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
|
||||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#2
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Rob Francis
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#2
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Les McCullough
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Rob Francis
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#3
WNCS
Coached by: Richard Austin
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Dan Kelly
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Lena Cassidy-Clark
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Dave Varney
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Richard Austin
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
Semi-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Mike Spitzer
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Mike Rodger & Keith Edlin
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Guy Williams
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Michele Munro & Fili Liua'Ana
|
Semi-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Lena Cassidy-Clark
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: John Symes & Richard Austin
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#3
TAKA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Cheryl Murphy & Mike Whittaker
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Richard Austin
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Michele Munro & Fili Liua'Ana
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Morey Bulling & Mark Cotham
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Cheryl Murphy & Mike Whittaker
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Lena Cassidy-Clark
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: John Symes & Richard Austin
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#3
WNCS
Coached by: Richard Austin
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Cheryl Murphy & Mike Whittaker
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: John Millward
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#1
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
Coached by: Mike Spitzer
|
|||
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#1
GBHS
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
ROTL
ROTL
Waikato/BoP |
Crew
#2
ROTL
Coached by: Liz Harte
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#2
WLCO
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Cheryl Murphy & Mike Whittaker
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GBHS
GBHS
East Coast |
Crew
#2
GBHS
Coached by: Ross Webb
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#1
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#2
WNCS
Coached by: John Symes & Richard Austin
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Coached by: Michele Munro & Fili Liua'Ana
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Karin Mary
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
CAMB
Coached by: Mike Rodger & Keith Edlin
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Rob Francis
|
|||
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#1
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
JHAR
JHAR
Southland |
Crew
#1
JHAR
Coached by: Ian Hamilton
|
|||
Entity
WHAK
WHAK
Waikato/BoP |
Crew
#1
WHAK
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
ROSE
ROSE
Auckland |
Crew
#1
ROSE
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Mike Stanley & Peter Abbott
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Lena Cassidy-Clark
|
|||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Rob Francis
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#3
WNCS
Coached by: Richard Austin
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Morey Bulling & Mark Cotham
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#2
CBHS
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RAHS
RAHS
Canterbury |
Crew
#2
RAHS
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Guy Williams
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#3
TAKA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Dave Varney
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Richard Austin
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: John Millward
|
|||
Entity
BULL
BULL
Marlborough |
Crew
#1
BULL
Coached by: Claire Westoby
|
|||
Entity
AQUI
AQUI
Waikato/BoP |
Crew
#1
AQUI
|
|||
Entity
CAMB
CAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
CAMB
Coached by: Mike Rodger & Keith Edlin
|
Heat 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Dan Kelly
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|||
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#1
STKV
Coached by: Les McCullough
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Lena Cassidy-Clark
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#2
SHAK
Coached by: Cheryl Murphy & Mike Whittaker
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
Social