Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SHGH
Ursula Staples (stroke), Georgia Ryan, Bridgette van Heuven, Philippa Mills + Stephanie Edwards (cox)
Coached by: Leanne Scully & Rachel Arbuckle
|
||||
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
Coached by: Leanne Scully & Rachel Arbuckle
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Dale Maher
|
||||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Nadia Bleaken & Hayley Hoogeveen
|
||||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer
|
||||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Dave Williamson & Kurt Williamson
|
||||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
||||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: James O'Connor
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Alex Brown
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Mark Cotham
|
||||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Leighton Montgomerie & Dennis Skipper
|
||||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Tessa Ralston (stroke), Kaitlyn Booth, Petra Feickert, Hayley Hume-Merry + Bridget Southey-Jensen (cox)
Coached by: Sarah Kelly
|
||||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Bob Evans
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
Coached by: Chris Newman
|
||||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Margaret Williamson (stroke), Katie Rasmussen, Harriet Meates, Claire Shingleton + Ariana Deborah Williams (cox)
|
||||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Blair Harrison
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Nadia Bleaken & Hayley Hoogeveen
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Blair Harrison
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Leighton Montgomerie & Dennis Skipper
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Bob Evans
|
|||
Entity
HLCR
HLCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HLCR
Jessica Seddon (stroke), Courtenay Nelson, Chelsea Eckersley, Lillian Lusty + Stephanie Wilson (cox)
Coached by: Harvey Nelson
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Sue Lowe & Woody Muir
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: James O'Connor
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Mark Cotham
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
Coached by: Chris Newman
|
|||
Entity
VILL
VILL
Canterbury |
Crew
#1
VILL
Margaret Williamson (stroke), Katie Rasmussen, Harriet Meates, Claire Shingleton + Ariana Deborah Williams (cox)
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Tessa Ralston (stroke), Kaitlyn Booth, Petra Feickert, Hayley Hume-Merry + Bridget Southey-Jensen (cox)
Coached by: Sarah Kelly
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Marie Kitchin (stroke), Madi Smith, Catherine Duffin, Lydia Costello White + Zoe Pattinson-Fan (cox)
Coached by: Kylee Corboy & Fili Liua'Ana
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Matt McGovern
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SHGH
SHGH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SHGH
Coached by: Leanne Scully & Rachel Arbuckle
|
|||
Entity
MLBG
MLBG
Marlborough |
Crew
#1
MLBG
Coached by: Dave Williamson & Kurt Williamson
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: James O'Connor
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland |
Crew
#1
MACL
Coached by: Alex Brown
|
|||
Entity
SAMU
SAMU
Wellington |
Crew
#1
SAMU
Tessa Ralston (stroke), Kaitlyn Booth, Petra Feickert, Hayley Hume-Merry + Bridget Southey-Jensen (cox)
Coached by: Sarah Kelly
|
|||
Entity
WNCS
WNCS
Whanganui |
Crew
#1
WNCS
Coached by: Bob Evans
|
|||
Entity
COLU
COLU
Otago |
Crew
#1
COLU
Coached by: Matt McGovern
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#2
ONSL
Brittany McLeod (stroke), Ruby Bainbridge, Emily Hughes, Chloe Brown + Madeline McIntyre Wilson (cox)
Coached by: Kylee Corboy & Fili Liua'Ana
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Dale Maher
|
|||
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Mark Cotham
|
|||
Entity
SHGN
SHGN
Whanganui |
Crew
#1
SHGN
Coached by: Leighton Montgomerie & Dennis Skipper
|
|||
Entity
ONSL
ONSL
Wellington |
Crew
#1
ONSL
Marie Kitchin (stroke), Madi Smith, Catherine Duffin, Lydia Costello White + Zoe Pattinson-Fan (cox)
Coached by: Kylee Corboy & Fili Liua'Ana
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Blair Harrison
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
Olivia Loe (stroke), Hope Westbury, Fredericka Archibald, Charlotte Tomkins + Rosie Bolderston (cox)
|
Social