Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
||||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
||||
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Cameron Crampton (stroke), Bradley Ryan, Daniel Lorimer, Russell Crampton + Hooper Kelly-Smith (cox)
Coached by: Steve Sanders
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Peter Abbott & Chris Cole
|
||||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Paige Jackson
|
||||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Jack Plowright
|
||||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Wayne Fulton
|
||||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Peter Abbott & Chris Cole
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
||||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: P McCracken
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Alex Hargreaves (stroke), Johannes MacPherson, Cameron Davison, Theo MacDonell + Joshua Gazjago (cox)
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Lena Cassidy-Clark
|
||||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Tony Upchurch
|
||||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
||||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Peter Abbott & Chris Cole
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Paige Jackson
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Peter Abbott & Chris Cole
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Tony Upchurch
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Cameron Crampton (stroke), Bradley Ryan, Daniel Lorimer, Russell Crampton + Hooper Kelly-Smith (cox)
Coached by: Steve Sanders
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Wayne Fulton
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Jack Plowright
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Alex Hargreaves (stroke), Johannes MacPherson, Cameron Davison, Theo MacDonell + Joshua Gazjago (cox)
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: P McCracken
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Lena Cassidy-Clark
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
Repechage 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton & Wayne Moore
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Nadia Bleaken & Anthony Berkers
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Lena Cassidy-Clark
|
Repechage 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Alex Hargreaves (stroke), Johannes MacPherson, Cameron Davison, Theo MacDonell + Joshua Gazjago (cox)
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Lena Cassidy-Clark
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Tony Upchurch
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: P McCracken
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Oliver Sawbridge
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike Whittaker
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
|
|||
Entity
DUNS
DUNS
Otago |
Crew
#1
DUNS
Coached by: Simon Smith & Wayne Fulton
|
|||
Entity
SPTW
SPTW
Wellington |
Crew
#1
SPTW
Coached by: Lua Tuiomanufili
|
|||
Entity
SHAK
SHAK
Auckland |
Crew
#1
SHAK
Coached by: Mike Whittaker
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#2
NELB
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: James Smith & Monique Bates
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#1
TIMB
Cameron Crampton (stroke), Bradley Ryan, Daniel Lorimer, Russell Crampton + Hooper Kelly-Smith (cox)
Coached by: Steve Sanders
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Paige Jackson
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Coached by: Lena Cassidy-Clark
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#1
OTUM
Coached by: Toby Patton & Wayne Moore
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: P McCracken
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#2
GLDW
Coached by: Oliver Sawbridge
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
WLCO
WLCO
Wellington |
Crew
#1
WLCO
Coached by: Jack Plowright
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#3
SPLH
|
|||
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
GLDW
Coached by: Oliver Sawbridge
|
|||
Entity
HAUR
HAUR
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAUR
Coached by: Nadia Bleaken & Anthony Berkers
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Paige Jackson
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Robbie Glanfield
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMB
Coached by: Glenn Ross
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#1
WTLB
Coached by: Peter Abbott & Chris Cole
|
|||
Entity
NELB
NELB
Marlborough |
Crew
#1
NELB
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#1
SPLH
Alex Hargreaves (stroke), Johannes MacPherson, Cameron Davison, Theo MacDonell + Joshua Gazjago (cox)
|
|||
Entity
WNHS
WNHS
Whanganui |
Crew
#1
WNHS
Coached by: Tony Upchurch
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGB
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland |
Crew
#2
WTLB
Coached by: Peter Abbott & Chris Cole
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: P McCracken
|
|||
Entity
SPLH
SPLH
Waikato/BoP |
Crew
#2
SPLH
|
|||
Entity
DILW
DILW
Auckland |
Crew
#1
DILW
Coached by: Jason Parris-Oswald
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Lena Cassidy-Clark
|
|||
Entity
TRGB
TRGB
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGB
|
Social