Event Sponsor
You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003.
Results: Maadi Cup
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Semi-final 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
MTAS
Coached by: Dave Varney & Rob Bruce
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#1
STPC
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
QMAR
QMAR
Wellington |
Crew
#1
QMAR
Coached by: Roy Pickard & Laura Davies
|
|||
Entity
AVSG
AVSG
Canterbury |
Crew
#1
AVSG
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#2
TRGG
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|||
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#2
JPCR
Coached by: Rob Francis
|
Semi-final 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#1
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
KAVA
KAVA
Otago |
Crew
#1
KAVA
Coached by: John Parnell
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#2
WLGC
Coached by: Alan Greer & Mark Ware
|
|||
Entity
STPC
STPC
Waikato/BoP |
Crew
#2
STPC
|
|||
Entity
MGCX
MGCX
non-NZ |
Crew
#1
MGCX
Coached by: David Carr-Smith
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Coached by: Greg Smithson
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#1
TRGG
Coached by: Herb Stevenson
|
|||
Entity
OTUM
OTUM
Waikato/BoP |
Crew
#2
OTUM
Coached by: Dennis Crowley
|
Semi-final 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKDS
WKDS
Waikato/BoP |
Crew
#1
WKDS
|
|||
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#1
TIMG
Coached by: Glen Patterson
|
|||
Entity
CARM
CARM
Auckland |
Crew
#1
CARM
|
|||
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#1
STHI
Coached by: Lauren Farnden & Andrew MacIntosh
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: Cheryl Murphy
|
|||
Entity
BTHC
BTHC
Waikato/BoP |
Crew
#2
BTHC
Coached by: Dennis Crowley
|
|||
Entity
IONA
IONA
East Coast |
Crew
#1
IONA
Coached by: Dick Tripp
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#2
NAPG
Coached by: Dick Tripp
|
Semi-final 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
JPCR
JPCR
Waikato/BoP |
Crew
#1
JPCR
Coached by: Rob Francis
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Martin Simoncelli
|
|||
Entity
RONC
RONC
Canterbury |
Crew
#2
RONC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
PUKE
PUKE
Auckland |
Crew
#1
PUKE
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WLGC
WLGC
Wellington |
Crew
#1
WLGC
Coached by: Alan Greer & Mark Ware
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Cheryl Murphy
|
|||
Entity
VERD
VERD
Southland |
Crew
#1
VERD
Coached by: Bobbie Cahill
|
|||
Entity
NAPG
NAPG
East Coast |
Crew
#1
NAPG
Coached by: Dick Tripp
|
Social